Entertainment

Viceministras: Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė dislokuojama pačiu laiku

„Dėl karo Ukrainoje saugumo situacija tapo itin sudėtinga, todėl JEF vadavietės dislokavimas Lietuvoje vyksta pačiu laiku“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai cituojamas M.Abukevičius.

Pasak pranešimo, susitikimo metu aptarta saugumo situacija Baltijos regione vykstant karui Ukrainoje, didėjantis Jungtinės Karalystės įsitraukimas į Baltijos regioną.

„Britų karių buvimas Lietuvoje ir Jungtinės Karalystės lyderystė Baltijos regione yra itin svarbus atgrasymo veiksnys, todėl sveikiname suintensyvėjusią veiklą su Jungtine Karalyste: į Lietuvą atvyko ir su Lietuvos kariais bendradarbiauja britų žvalgybos ir stebėjimo grupė, įvairiose pratybose dalyvauja britų kariai su sraigtasparniais, šalyje dislokuota Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė“, – sako viceministras M. Abukevičius.

Nuo pirmadienio Lietuvoje pirmą kartą dislokuota JEF vadavietė: Nuolatinis jungtinių pajėgų štabas (angl. The Standing Joint Force HQ, SJFHQ). Jis šalyje dislokuojamas mėnesiui – iki gegužės 31 dienos.

Štabo pagrindinis uždavinys yra tarptautinės vadaviečių pratybos. Jomis bus siekiama išbandyti ir sustiprinti ryšio kanalus tarp Lietuvos, Latvijos ir JEF operacinio štabo Nortvude, Jungtinėje Karalystėje.

Esant poreikiui, tai leistų greitai reaguoti į iškilusiais grėsmes ir bendrai planuoti procedūras, vieningai atsakyti į hibridinius veiksmus Baltijos jūros regione, Tolimojoje Šiaurėje ir Šiaurės Atlanto regione, teigiama pranešime.

Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra maždaug 10 tūkst. karių dydžio daugiašalis junginys, įkurtas 2015 metais ir sudarytas iš dešimties Europos valstybių partnerių (Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Švedija ir Suomija) skiriamų jūrų, oro, sausumos pajėgumų.

Lietuva šiuo metu JEF yra skyrusi kuopos dydžio vienetą iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close