Entertainment

Ukrainietę Palangoje apvogę vyrai apgailestauja dėl savo poelgio, žada viską grąžinti

Palangos teismas ketvirtadienį paskelbtu nuosprendžiu du Klaipėdos ir Kretingos rajono gyventojus pripažino kaltais dėl įvykdytos vagystės ir užsienietės asmens dokumentų pagrobimo.

Vienas vyras buvo pripažintas kaltu dėl vagystės, o kitas dėl vagystės ir asmens dokumentų pagrobimo.

Dėl vagytės nuteistam vyrui skirta pusės metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams. Per bausmės atidėjimo laikotarpį vyras įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Kitas vyras nubaustas 30 parų areštu, tačiau ir jam bausmės vykdymas atidėtas pusmečiui. Nuteistasis pirmus du bausmės vykdymo atidėjimo mėnesius turės dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir laikytis nustatytos dienotvarkės: nuo 23 val. iki 5 val. būti savo Probacijos tarnybai nurodytu faktiniu gyvenamuoju adresu.

Jis taip pat įpareigotas visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Per vieną mėnesį nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nuteistieji turės atlyginti turtinę žalą nukentėjusiajai.

Nuteistieji labai gailisi

Nuosprendį paskelbusi Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Vaida Railienė BNS sakė, kad abu vyrai prisipažino kaltais, teisme labai gailėjosi, pažadėjo atlyginti žalą.

„Per posėdį prašė nukentėjusios sąskaitos, ji neturėjo dar atsidariusi sąskaitos, teismas pasiūlė perversti į depozitinę sąskaitą. Jie sakė, kad nedelsiant grąžins pinigus, sakė, kad dirba statybose. Neginčijo internet bausmės, kai tarė paskutinįjį žodį, sutiko su prokuroro siūlomomis bausmėmis“, – sakė teisėja V. Railienė.

Pasak teisėjos, kadangi kaltinamieji nuoširdžiai gailėjosi, tai buvo pripažinta lengvinančia aplinkybe.

„Buvo matyti, kad tikrai apgailestauja dėl to, kas įvyko, sakė nedelsiant grąžins pinigus“, – BNS sakė V.Railienė.

Nukentėjusi ukrainietė posėdyje nedalyvavo, ji to nepageidavo.

Balandžio pradžioje Klaipėdos prokuratūra teismui perdavė dviejų vyrų, kaltinamų Palangoje apvogus pabėgėlę iš Ukrainos, bylą.

Kaltę pripažinusių 28-erių Klaipėdos ir 53-ejų Kretingos rajonų gyventojų byla baigta pagreitinto proceso tvarka.

Kovo 28 dieną į policijos pareigūnus kreipėsi Ukrainos pilietė. Pabėgėlė pasigedo savo rankinės, trumpam paliktos ant lauko suoliuko prie vieno prekybos centro Palangoje.

Kaip nurodė nukentėjusioji, rankinėje buvo jos pasas, kelių skirtingų valiutų – eurų, dolerių, grivinų – grynųjų pinigų, banko kortelės, papuošalai. Tyrimo duomenimis, pagrobto turto vertė siekė kiek daugiau nei 2900 eurų.

Ištirti vagystę padėjo ir visuomenė – žmonės jautriai reagavo į prieš pabėgėlę įvykdytą nusikaltimą, siūlėsi patys surinkti pinigus nukentėjusiajai, o kurorto meras Šarūnas Vaitkus viešai ragino vagis atvykti į policiją ir prisipažinti.

Teisėsaugos pareigūnai operatyviai išaiškino šį nusikaltimą, įtariamieji buvo užfiksuoti vaizdo kameromis, nufilmuoti vaizdai buvo viešai išplatinti, prašant visuomenės pagalbos tiriant šį nusikaltimą.

Netrukus buvo nustatyti ir rasti nukentėjusiosios turtą pagrobę asmenys.

Tyrimo duomenimis, vyrai grynuosius pinigus užsienio valiuta išsikeitė į eurus, o papuošalus nunešė į lombardą. Rankinėje buvusius dokumentus vienas kaltinamųjų laikė savo namuose.

Palangos miesto policijos komisariato pareigūnams sėkmingai išaiškinus nusikaltimą, nukentėjusiajai buvo grąžintas jos turtas (papuošalai) bei asmens dokumentas.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.