Entertainment

„Twerk“ šokio stiliaus Lietuvoje pradininkė, choreografė Kristina Pališkytė: „„Twerk“ yra vakarėlių šokis, tinkamas visiems“

„Twerk“ šokio stiliaus Lietuvoje pradininkė, choreografė Kristina Pališkytė: „„Twerk“ yra vakarėlių šokis, tinkamas visiems“


„Twerk“ šokio stiliaus Lietuvoje pradininkė, choreografė Kristina Pališkytė: „„Twerk“ yra vakarėlių šokis, tinkamas visiems“

ŽURNALAS

2022-04-20 16:06:51

Tikriausiai daugelis iš mūsų kartais atsipalaiduojame vienos pačios šokdamos namuose pagal mėgstamą muziką. Šokių įkarštyje nejučia pagalvojame: „Visai norėčiau, kad kas nors mane taip pamatytų šokant… Bet kaip nedrąsu ir baisu!“. „Dancehall“ ir „Twerk“ šokėja bei mokytoja, choreografė Kristina Pališkytė pataria vyti tokias mintis šalin ir pasiryžti ateiti į šokių pamokas.

Kristinos teigimu, savo baimių įveikimas yra vienas labiausiai pasitikėjimą suteikiančių dalykų, kurie į gyvenimą gali atnešti ilgai lauktų teigiamų pokyčių. Apie žurnalistės duoną kadaise svajojusi ir kardinaliai savo veiklą nusprendusi pakeisti mergina šiandien į savo komandą buria daugybę šokti panorusių žmonių. Tiesa, Kristinos mokomi šokių stiliai mūsų šalyje vis dar gana nauji ir nepažinti, tačiau choreografės profesionalumui, gerai nuotaikai bei užsivedimui neįmanoma atsispirti.

Kristina, šiandien tave regime šokant. Kada tavo gyvenime atsirado šokis? Galbūt prieš atrandant save šioje srityje buvai išbandžiusi ir kitas?

Šokis mano gyvenime atsirado prieš 11 metų, devintoje klasėje, kuomet man buvo 15 metų. Tuomet buvau neseniai baigusi Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą ir pajaučiau norą mokytis ko nors naujo. Taip nuo klasikinės muzikos, fortepijono ir džiazo pamokų perėjau prie gatvės šokių. Nuo pat pirmųjų akimirkų pamilau šią meno rūšį ir nors iš pradžių sekėsi sunkiai, ėmiau gyventi šokio ritmu. Nuolat, kur tik beeičiau, klausydavau muzikos per ausines ir repetuodavau šokių judesius, išmoktus pamokų metu. Pamenu, tuomet pasikeitė ir mano aprangos stilius!

Besimokydama paskutinėse mokyklos klasėse ėmiau jaudintis dėl savo ateities. Mane gąsdino artėjantys egzaminai, laukiančios studijos. Dvyliktoje klasėje nutraukiau šokių užsiėmimus ir susitelkiau į mokslus. Baigus mokyklą ketverius metus mano pagrindine veikla buvo žurnalistika. Studijavau Vilniaus universitete, dirbau dviejuose didžiausiuose Lietuvos portaluose dienos redaktore ir kriminalų žurnaliste, taip pat įkūriau ir koordinavau moterų sveikatingumo projektą „Final Fit Ladies“. Šis laikotarpis mano gyvenime buvo itin įtemptas. Jame nebuvo vietos judėjimui, socialiniam gyvenimui, poilsiui, hobiams.

Kristina Pališkytė

Kristina Pališkytė

Asm. albumo nuotr.

Kūnui ir protui pavargus nuo įtampos bei sėdimo darbo grįžau į šokių pamokas. Tik tuomet supratau, kaip man to trūko, koks nuostabus ir nepakartojamas jausmas yra šokti. Seniai nesijaučiau taip gerai! Nusprendžiau atsisveikinti su žurnalistika ir tapti profesionalia šokėja, kad ir koks neįprastas pasirinkimas tai atrodė mano šeimai ir aplinkiniams.

Esi charizmatiška, drąsi ir pasitikinti savimi mergina. Ar visuomet tokia buvai, internet ir paauglystėje, kai daugelis išgyvena savivertės sumažėjimą, pasitikėjimo savimi stoką?

Šokis yra pagrindinis mano pasitikėjimo savo jėgomis šaltinis. Tam, kad pradėtum šokti, nereikalinga tobula išvaizda ar stiprus pasitikėjimas savimi, priešingai – šokių judesiai ir yra tas įrankis, kuris suteikia charizmos bei padeda save pamatyti kitomis akimis. Vaikystėje ir paauglystėje buvau be galo kompleksuota, turėjau valgymo sutrikimų, nuolat jaučiau savivertės stoką… Buvo laikas, kai patikau sau tik tada, kai šokdavau. Kitu metu dažnai jausdavau įtampą dėl išvaizdos, nerimą dėl svorio, kalorijų, daug galvodavau apie maistą. Iš dalies dėl to norėjau būti šokio būsenoje kuo dažniau, todėl ėmiau šokti kiekvieną dieną, nuolat lankyti seminarus. Choreografinis rezultatas buvo antroji priežastis, dėl kurios pasirinkau šį profesinį kelia. Pirmoji visuomet buvo tai, kad šokis padeda save priimti, atsipalaiduoti, pasijausti šaunia, gražia.

Esi „Dancehall“ ir „Twerk“ šokių mokytoja, choreografė. „Twerk“ pradininkė Lietuvoje. Trumpai papasakok, kuo tave sužavėjo ši šokio technika?

„Dancehall“ jau aštuonerius metus yra mano mylimiausias muzikos ir šokio stilius. Moteriškame „Dancehall“ yra daug klubų judesių. Vėliau, lankydama šokių seminarus bei stovyklas įvairiose pasaulio šalyse, išbandžiau ir „Twerk“ techniką, kurią nusprendžiau „parvežti“ į Lietuvą. Esu išbandžiusi daugybę šokio stilių („Hip hop“, „House“, „Popping“, „Solo latino“, „Dancehall“, „Vogue“, „Heels“, „Frame up strip“), wager galiu pasakyti, kad „Twerk“ tikrai yra vienas smagiausių. Užvedanti muzika, seksualūs ir linksmi judesiai visuomet pakelia nuotaiką, šokant tiesiog negali nustoti šypsotis! Maža to, judesiai puikiai sustiprina kūną, gerina lankstumą. Šiame šokyje visuomet yra kur tobulėti: galima tobulinti techniką mokantis „twerkinti“ virvutėje, atlikti kokį nors ypatingą triuką ar klubų judesiais išreikšti muzikos garsus. Smagu būna jau nuo pirmojo pabandymo, nes daugelis judesių pavyksta iš karto! Tai yra vakarėlių šokis, tinkamas visiems, todėl nereikalauja ypatingo fizinio pasirengimo.

Kaip tau sekėsi burti šokėjų, kartu šokančių „Twerk“, komandą? Ar merginos šoka drąsiai? O gal užtrunka, kol jos pralaužia ledus, vidinius stereotipus ir pamažu įgyja pasitikėjimo savimi šokant šiuo stiliumi?

Iš tiesų, prieš pradėdama vesti „Twerk“ pamokas nežinojau ar Lietuvoje toks šokio stilius prigis. Vis dėlto, nuo pat pradžių norinčios šokti netilpo į gross sales ir taip yra iki šiol! Kai kurios merginos išsyk mėgaujasi šokiu ir leidžia sau atsipalaiduoti, o kitoms prireikia nuo poros savaičių iki poros mėnesių kol pasijaučia laisvai. Tai labai priklauso nuo žmogaus požiūrio. Šiandien į mano šokių pamokas ateina įvairaus amžiaus (nuo 14 iki 55 m.), sudėjimo, profesijų, išvaizdos moterys, kartais prisijungia ir vienas kitas vaikinas. Natūralu, kad mokantis ko nors naujo gali būti nedrąsu, tačiau „Twerk“ yra tas šokio stilius, kuris gana greitai leidžia džiaugtis darbo vaisiais ir dėl to motyvuoja išmokti dar daugiau judesių. Yra mokinių, kurios su manimi vyksta ir į renginius užsienyje. Na, o lapkričio 27 d. vyks pirmasis Lietuvos „Twerk“ čempionatas ir norinčių dalyvauti jame netrūksta! Tad galiu teigti, kad šis šokio stilius mūsų šalyje iš tiesų prigijo, o moterys tampa vis drąsesnėmis.

Kristina Pališkytė su šokėjomis

Kristina Pališkytė su šokėjomis

Asm. albumo nuotr.

Kas svarbiausia, norint išmokti šokti „Twerk“ (fizinis pasirengimas, lankstumas, gebėjimas šokti pagal taktą ar panašiai)?

Nepasakyčiau, kad įvaldyti „Twerk“ sunku – yra daug sudėtingesnių šokio stilių. Kaip minėjau, „Twerk“ yra vakarėlių šokis, tad tinkamas visiems. Žinoma, egzistuoja milijonas elementų, technikų ir triukų, iš kurių susideda pažengusių šokėjų choreografija, tačiau pagrindinius elementus visi išmoksta labai greitai. Tai įvyksta per kelias savaites ar mėnesius. Šokant ilgesnį laiką, kūnas įgauna ištvermės, sustiprėja kojos, pilvo presas, pagerėja lankstumas, koordinacija. Be klubų judesių neįsivaizduojami daugybė kitų šokio stilių („Dancehall“, „Heels“ ir kiti), tad „Twerk“ pamokos suteikia šokėjui universalumo.

Ką galėtum patarti jaunoms merginoms, kurios norėtų išmokti šokti, pasitikėti savimi ant scenos, wager jas sustabdo vidinės baimės, įsitikinimai?

Ir jaunoms, ir vyresnėms moterims norėčiau patarti nenustoti ieškoti džiaugsmo, iššūkių, atrasti save naujuose amplua. Verta išlipti iš savo rėmų – mes esame kur kas daugiau nei mūsų profesija ar šeiminis statusas. Jeigu esi mama nereiškia, kad turi atrodyti ir leisti sau elgtis tik pagal kažkokį visuomenėje vyraujantį „motinos“ stereotipą. Jeigu dirbi ofise nereiškia, kad turi visuomet rengtis dalykiškai. Mes galime būti įvairialypės, turėti skirtingų hobių, lavinti talentus ir pildyti svajones. Leiskite sau keisti savo rutiną, palaikykite vidinės ugnelės degimą, nenustokite stebinti saves pačių. Ir neskubėkite nusivilti, jei nauja veikla ne iš karto einasi kaip per sviestą – juk esame jauni, kol mokomės!

Jeigu norite išmokti šokti, galiu patvirtinti, kad tai kur kas labiau pasiekiama nei galite pagalvoti. Gali būti, kad pradėjus lankyti šokius susidursite su stabdančiais įsitikinimais ar kompleksais. Teks išmokti juos įveikti (pasikalbėti su savimi, trenere arba kitomis merginomis iš šokių grupės) arba… ignoruoti. Juk geriausias būdas įveikti baimę – ją paneigti. Turite baimę, kad esate negabios šokiui? Ateikite į šokius, pradėkite juos lankyti, išmokite naujų judesių ir įrodykite sau, kad ta baimė – nepagrįsta! Kompleksuojate šokti atviresniais rūbais? Ateikite į pamoką ir pamatysite, kad nieko baisaus dėl to, kad šokate atviresniais rūbais nenutiko! Savo baimių įveikimas yra vienas labiausiai pasitikėjimą ir laimę suteikiančių dalykų.

Kristina Pališkytė

Kristina Pališkytė

Asm. albumo nuotr.

Pakalbėkime apie tave pačią. Kaip leidi laisvalaikį, ką mėgsti veikti laisvu nuo darbų metu?

Kadangi mano darbas – itin aktyvi fizinė veikla, taip pat netrūksta bendravimo su žmonėmis, laisvalaikį leidžiu gana pasyviai, su antra puse ar draugais. Nuo vaikystės labai mėgstu skaityti knygas, tiesą sakant, ryju jas viena po kitos, taip pat mėgstu žiūrėti filmus, pavedžioti šunį ir skaniai pavalgyti. Žodžiu, nieko išskirtinio. Mano darbas man yra pati įdomiausia ir smagiausia veikla, todėl nesinori nei ypatingo laisvalaikio, nei ilgų atostogų.

Kas tau padeda išlikti tokiai energingai?

Nesu visuomet tokia energinga kaip atrodo. Pasitaiko dienų, kuomet pavargstu, jaučiuosi aptingusi. Vis dėlto, šoku beveik kiekvieną dieną, o energijos atsiranda todėl, kad man ši veikla labai patinka. Kartais prieš treniruotę būnu slogios nuotaikos, užsidariusi savyje, tačiau šokių metu išsijudinu lyg išgėrusi energetinio gėrimo. Po šokių pakili nuotaika mane lydi dar keletą valandų. Jaučiu, kad energija priklauso nuo mano nuotaikos. Kartais guliu ant sofos jausdamasi pavargusi, apimta slogučio… O tuomet išgirstu kokią nors naują dainą „Instagram“ ir staiga pajuntu, kaip mane užplūsta energija! Tad visuomet, kai pritrūksta entuziazmo ar jėgų, paieškau naujo įkvėpimo šaltinio.

Kristina Pališkytė

Kristina Pališkytė

Asm. albumo nuotr.

Išduok pasitikėjimo savimi paslaptį!

Galbūt nuskambės neromantiškai, tačiau ilgalaikius kompleksus, nemeilę sau ar baimes rekomenduoju spręsti pas psichologą ar terapeutą – ir pati pas jį apsilankau. Dažnai mes patys nežinome, kokios yra nepasitikėjimo savimi šaknys ir nenumanome, kaip išdrįsti tapti geriausia savo pačių versija. O šokių užsiėmimai mus veikia taip pat kaip ir kiti mylimi hobiai. Kiekvienas žmogus turėtų atrasti kokią nors veiklą, kuri pakelia nuotaiką, įkvepia, padeda atsipalaiduoti. Nesakau, kad šokiai padarys wager kurio žmogaus gyvenimą prasmingą bei džiugų, tačiau tai gali būti viena iš priemonių, praskaidrinsiančių rutiną, teigiamai veiksiančių ir kūną, ir protą.

var pp_gemius_identifier = “d62VJgcWSb9bOO8w4YL5zpdS.IjIO6S5hOftyavtElf.t7″;
var pp_gemius_extraparameters = new Array(‘gemia=1’);
operate gemius_pending(i) operate() []; x[x.length]=arguments;;;
gemius_pending(‘gemius_hit’); gemius_pending(‘gemius_event’);
gemius_pending(‘pp_gemius_hit’); gemius_pending(‘pp_gemius_event’);
(operate(d,t) {strive {var
gt=d.createElement(t),s=d.getElementsByTagName(t)[0],l=”http”+((location.
protocol==’https:’)?’s’:”); gt.setAttribute(‘async’,’async’);
gt.setAttribute(‘defer’,’defer’);
gt.src=l+’://galt.hit.gemius.pl/xgemius.js’;
s.parentNode.insertBefore(gt,s);} catch (e) {}})(doc,’script’);

window.dataLayer = window.dataLayer || [];

operate gtag() {
dataLayer.push(arguments);
}

gtag(‘js’, new Date());
gtag(‘config’, ‘UA-115632319-1’);

© PanelėSource hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.