Sports

Trečias treneris per sezoną: „Žalgiris“ pagaliau priėmė teisingą sprendimą

Kauno „Žalgirio“ komanda šiame sezone nenustoja stebinti nei savo sirgalių, nei žiniasklaidos. Gaila, kad ne gerais rezultatais aikštelėje, o kitais būdais.

Jau Martino Schillerio atleidimas po dviejų Eurolygos rungtynių tapo savotišku šoku, wager pirmadienį priimtas sprendimas dėl Jures Zdovco tapo dar didesne staigmena, kadangi tokioje sezono stadijoje treneriai retai yra keičiami. Kaip sako prezidentas Gitanas Nausėda, arkliai vidury upės nekeičiami.

Jau Žydrūno Urbono pasitraukimas iki atkrintamųjų pradžios likus mėnesiui atrodė gerokai pavėluotas ir įstūmęs Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ į itin nepatogią situaciją, o „Žalgiris“ sprendimas yra dar 12 dienų vyresnis, wager jų tapatinti negalima dėl vienos aiškios priežasties – Kauno klubas ėmė kloti pamatus ateities kovoms, nes turi naują trenerį, o ne vairą laikinai patikėjo vienam iš asistentų Evaldui Beržininkaičiui arba Tautvydui Saboniui.

Kada pastarąjį kartą „Žalgiris“ turėjo tris strategus per sezoną? 2013–2014 metų sezone. Ir viskas klostėsi lyg savotiškas dežavu: Ilias Zouros buvo atleistas po dviejų pralaimėjimų Eurolygoje, o jį pakeitė Saulius Štombergas. Balandžio 8-ąją, po pralaimėjimo Klaipėdos „Neptūnui“, S.Štombergas pasitraukė ir jo vietą užėmė asistentu dirbęs Gintaras Krapikas.

Ir tada sprendimas patikėti vairą G.Krapikui buvo teisingas, nes „Žalgiris“ LKL reguliariajame sezone liko ketvirtas, todėl pusfinalyje susidūrė su Vilniaus „Rytu“, kurį nukovė dramatiškos serijos paskutinėmis sekundėmis. Vėliau finale pranoko „Neptūną“ bei apgynė titulą.

Dabar „Žalgiris“ imasi kažko panašaus, tik situacija nėra tokia dramatiška, nes dabar Kauno klubo sudėtis yra absoliučiai geriausia lygoje. Tada viskas buvo kitaip: Justinas Dentmonas buvo aiškus vedlys, o šalia jo daug jaunimo ir karjeros paskutinį sezoną žaidęs Šarūnas Jasikevičius.

Nuo 2013–2014 m. sezono „Žalgiris“ laimėjo toliau sekusius septynis reguliariuosius sezonus, įskaitant ir tą, kurį nutraukė koronavirusas, kadangi žalgiriečiai turėjo web 5 pergalių pranašumą prieš artimiausią varžovą. Dabar „Žalgiris“ yra per ketverias „Ryto“ nepralaimėtas rungtynes nuo to, kad vėl nelaimėtų reguliaraus sezono ir liktų antras.

Galima kurti memus apie tai, kad Virginijus Šeškus šiame sezone atleidžia jau trečią trenerį: po pralaimėjimo Jonavos „CBet“ darbo neteko Prienų „Labas GAS“ vairininkas Marius Leonavičius, tada pasitraukė Ž.Urbonas, o galiausiai – ir J.Zdovcas. „Žalgiris“ gali padėkoti Virgiui ir jo auklėtiniams, kurie turbūt galutinai atvėrė akis, kad šiame sezone galima atlikti dar vieną sprendimą, kuris nebūtinai bus užprogramuotas nesėkmei, kokia tapo Zorano Dragičiaus ar Tai‘aus Websterio įsigijimai.

J.Zdovco paskyrimas vyr. treneriu irgi nebuvo sėkmingas sprendimas, wager slovėno pernelyg kaltinti nereikia. Galima dar kartą pakartoti, kad jam atėjus į komandą pavyko stabilizuoti žaidimą, jį pagerinti ir sustatyti žaidėjus į jiems aiškius vaidmenis. Žiūrint „plika akimi“, „Žalgiris“ Eurolygoje liko paskutinis, todėl rezultato nėra, wager atskiros rungtynės ir pergalės prieš Madrido „Real“, Barselonos „Barcelona“, „AS Monaco“ Monake ar Belgrado „Crvena Zvezda“ namie suteikė teigiamų emocijų. Kaip bebūtų, J.Zdovcui pavyko laimėti ir vieną titulą – Karaliaus Mindaugo taurę (KMT). Taip, finale jis rungtyniavo prieš viduriavusią ir koronavirusu sergančią Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą, wager aplinkybes palikime nuošalyje – istorijos metraščiuose „Žalgiris“ laimėjo trofėjų vadovaujamas būtent šio trenerio. Dar galima pagirti už nuoširdų bendravimą, wager ties tuo ir baikime panegiriką.

J.Zdovcas nuo pat atvykimo į Kauną kėlė įtarimą, kai nesugebėjo per kelias dienas išmokti „Žalgirio“ derinių, todėl Belgrade buvo labiau žiūrovas iš geriausių arenos vietų nei treneris. Į komandą atvykstantys naujokai sugeba išmokti derinius per dar trumpesnį laiką, wager strategas kažkodėl to nepadarė. Aišku, kad J.Zdovcas nebuvo ir tas griežtas tironas, kuris tranko žaidėjams per veidus, wager čia jau ne stratego kaltė, o „Žalgirio“, kuris komunikavo apie griežtąjį trenerį.

„Labiausiai dabar norime aistros, kovingumo dėl pergalės ir griežtumo, tai mus labiausiai ir užkabino. Jis matė šią sudėtį kaip tokią, su kuria galima dirbti. Apie anksčiau minėtus sudėties pokyčius – matysime, jų gali būti, wager dabar tiesiog reikėjo griežtos rankos“, – spalio 8-ąją spaudos konferencijoje sakė Paulius Motiejūnas. Turbūt, kad Francois Lamy jam pasakojo apie J.Zdovco savybes, surinkęs informaciją iš Prancūzijos rinkos, wager pažvelgus į faktus atrodo, kad jis tik žiūrėjo „Youtube“ vaizdelius, o ne kalbėjosi su Paryžiaus „Metropolitans 92“ atstovais.

Ar pritariate „Žalgirio“ sprendimui atlikti permainas vyr. trenerio poste?Taip, pritariu

979 balsai


BalsuotiNe, reikėjo leisti J.Zdovcui pabaigti sezoną

315 balsų


Balsuoti

Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Galbūt J.Zdovcas būtų nuvairavęs „Žalgirį“ ir į dar vieną titulą bei su šypsena veide baigęs savo kelionę Kaune, wager atsirado viena detalė – išaiškėjo „paslaptis“, kad Kazys Maksvytis jau susitarė su kauniečiais dar kovo viduryje, maždaug 6–7 dienomis anksčiau nei informacija pasirodė žiniasklaidoje. Krepsinis.web žiniomis, „Žalgiris“ nesitikėjo, kad viskas paaiškės taip greitai, wager nujautė, jog taip gali nutikti, kadangi į procesą buvo įtraukta ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF), su kuria Okay.Maksvytis privalėjo suderinti darbą Lietuvos vyrų rinktinėje ir „Žalgiryje“. Kai „paslaptį“ žino daugiau nei treneris, agentas ir P.Motiejūnas, tada jau tai nėra paslaptis, o faktas, apie kurį bus paskelbta.

„Žalgirio“ rūbinėje ši informacija buvo priimta kaip faktas, nes ją paskelbė tokie patikimi žurnalistai kaip Jonas Miklovas ar Rokas Pakėnas. Strategas iš Slovėnijos irgi nesuabejojo mūsų žiniasklaidos profesionalumu ir priėmė tai kaip faktą. Tada sekė pralaimėjimas sostinėje prieš „Rytą“. Ir spaudos konferencijoje pats pirmas klausimas buvo apie tai, kurį uždavė LKL pažiba, jaunasis reporteris Aistis Michailovskis.

„Tikėjausi šio klausimo. Sunku į tai atsakyti, pirmą kartą esu tokioje situacijoje. Žinote, kaip jaustumėtės, jei būtumėte mano vietoje, wager ką padarysi“, – atsakė treneris. Būtent – o kaip jūs jaustumėtės, jeigu žinotumėte, kad jums darbe liko keli mėnesiai? Turbūt, kad motyvacija, entuziazmu ir iniciatyvumu netrykštumėte. Akivaizdu, kad netryško ir Jure, o „atidirbti“ nepavyko.

Jeigu pažiūrėtume į bendrą „Žalgirio“ emocinį foną, nuo paskelbtos žinios sekė pralaimėjimas „Rytas“, beviltiškas sutriuškinimas Vitorijoje, tada du geri kėliniai prieš „Crvena Zvezda“, subyrėjimas trečiajame kėlinyje dėl nesugebėjimas prisitaikyti prie oponentų pasiūlyto Dejano Davidovaco centro pozicijoje, wager pasiekta pergalė po pratęsimo dėka didelių emocijų tribūnose ir Pauliaus Jankūno atsisveikinimo. Už tą pergalę „Žalgiris“ turėtų padėkoti atmosferą sukūrusiems sirgaliams, Tyleriui Cavanaugh ir Fortūnai.

Po sekmadienio Eurolygos atsisveikinimo keli bokalai nealkoholinio į P.Jankūno sveikatą ir daugiau nei reikia laiko pasiruošti rungtynėms Jonavoje, kurios dabar yra pačios svarbios vien todėl, kad kitų tiesiog nebėra. Eurolygos nėra, todėl belieka ruoštis, kaip stabdyti beveik 37-erių Juaną Palaciosą ir Emmanuelį Lecomte‘ą, wager kažkodėl jie kartu sumeta 62 taškus ir surenka 61 naudingumo balą.

Galima pajuokauti, kad geriausias „Žalgirio“ pasiruošimas rungtynėms buvo kabinete, kadangi pratęsti kontraktai su Luku Lekavičiumi ir Edgaru Ulanovu. Abu jie surinko 36 taškus ir 50 naudingumo balų. Dar 23 taškus ir 17 balų surinko T.Cavanaugh, kuris, lyg tyčia, irgi turi sutartį kitam sezonui.

J.Zdovcas rungtynių metu gavo techninę pražangą, wager lemiamu metu atrodė kiek apatiškas ir nevaldęs situacijos. Gerai, T.Websteris yra netinkamas Eurolygai žaidėjas, wager ar jis toks blogas, kad negalėtų padirbėti gynyboje „nuo linijos iki linijos“ smaugdamas E.Lacomte‘ą? Naujosios Zelandijos atstovas yra geriausiai šiuo metu perimetre besiginantis žalgirietis, kad ir kaip tai beskambėtų. Arba kodėl negalima buvo leisti jo ant parketo su tam tikromis užduotimis, kai „CBet“ žaidžia jaunuolis Justinas Ramanauskas?

Tai – tik viena iš detalių, kur J.Zdovcas savo darbą galėjo atlikti geriau. Ne kartą gūžčiojome pečiais dėl J.Zdovco visiškai nesuprantamų pasipiktinimų varžovų paskutiniais metimais ar krepšinio mokyklos lygio deriniais po minučių pertraukėlių. „Synergy“ duomenimis, „Žalgiris“ šiame sezone po minučių pertraukėlių pelnydavo tik 0,829 taško per ataką, kas yra priešpaskutinis rezultatas turnyre.

Pasirodo, kad rungtynės Jonavoje J.Zdovcui buvo paskutinės, nes „Žalgiris“ priėmė sprendimą pradėti kloti pamatus naujam sezonui dar nesibaigus šiam bei rado labai tinkamą progą – atsisakyti paslaugų jau pasibaigus Eurolygos kovoms ir po pastarosios nelabai sėkmingos atkarpos.

Krapikas, Maksvytis
Krapikas, Maksvytis

Tokiam ėjimui visos aplinkybės yra dėkingos, kadangi Okay.Maksvytis jau turėjo susitarimą kišenėje ir grįžęs iš išvykos į JAV krepšinį stebėtų iš tribūnų arba per televizorių. Taip pat praėjusią savaitę dar garsiau imta kalbėti, kad prie Okay.Maksvyčio štabe prisijungs ir G.Krapikas, kuris yra tikras žalgirietis ir labai tinkamas kandidatas, kadangi turi daugybę patirties bei didelį žinių bagažą. Su visa pagarba Okay.Maksvyčio buvusiems sąjungininkams Gintarui Kadžiuliui ar Tomui Rinkevičiui, G.Krapikas yra kur kas tinkamesnis žmogus štabui. Jeigu jau „Žalgiris“ turėjo susitarimą su Okay.Maksvyčiu ir G.Krapiku, o juos tikrai turėjo, nes per pusę paros, kuri skiria pralaimėjimą Jonavai bei pranešimą spaudai apie permainas, to nepadarysi, tad arklius vidury upės galima buvo pakeisti.

Ir pagaliau „Žalgiris“ padarė teisingą sprendimą, taip nušaudamas vienu šūviu du zuikius – leidžia Okay.Maksvyčiui pradėti diegti savo filosofiją jau dabar bei grąžina motyvacija ir teigiamas emocijas į komandos vidų. Juolab, kad jau dabar komandoje yra nemažai krepšininkų, kurie liks kitam sezonui. Turbūt tik karjerą baigiantis P.Jankūnas, Janis Strelniekas, T.Websteris ir Nielsas Giffey yra tikri, jog kitame sezone jų ekipoje nebus.

„Žalgiris“ turi visiškai suformuotą trenerių štabą, kuris popieriuje toks buvo jau kurį laiką, wager dabar galės dėliotis savo planus atsakingam tarpsezoniui ne tik popieriuje, wager ir realiai aikštelėje. Okay.Maksvytis vasarą treniruos Lietuvos rinktinę, kuri žais Europos čempionate, todėl prie komandos prisijungs tik rugsėjo antroje pusėje, kai pasirengimas jau bus pasiekęs finišą. Dabar G.Krapikas yra būtent tas žmogus, kuriam galima patikėti komandą rengti sezonui, kadangi jis turi patirties tai daryti. Okay.Maksvytis galės ramiai darbuotis rinktinėje, nes žinos, kad komanda yra patikimose rankose. Kai strategas grįš iš rinktinės kovų, jau 6–7 žalgiriečiai puikiai žinos specialisto sistemą ir žaidimo braižą bei komandos susirinkime jam nebereikės sakyti „Laba diena, aš esu Kazys Maksvytis – jūsų naujasis treneris“, kadangi su juo bus baigę prabėgusį sezoną.

Okay.Maksvytis sutiko perimti komandos vairą dabar, taip savotiškai rizikuodamas, kadangi tai nėra jo komplektuota komanda ir laiko atlikti daug permainų žaidime nėra, nes per 14 dienų laukia 5 susitikimai, o tada iškart startuos atkrintamosios, wager aiškiai pasvėręs „už ir prieš“, kad turima sudėtis LKL mastu yra absoliučiai geriausia, todėl kelias titulo apginimo hyperlink neturėtų būti labai duobėtas. Drąsus spėjimas būtų toks, kad „Žalgiris“ su Okay.Maksvyčiu prie vairo nepralaimės daugiau nei 1 mačo šiame sezone, o gal apskritai liks „sausas“. Sensacingai prarastas titulas būtų didelis „Žalgirio“ fiasko ir kažkiek numuštų sirgalių optimizmą Okay.Maksvyčio atžvilgiu, wager, tiesą sakant, sunku įsivaizduoti tokį scenarijų, web ir „Žalgiriui“ laikantis ant vieno gynėjo pečių.

„Žalgiris“ per kelias dienas paskelbė apie du gerus sprendimus, kurie neabejotinai duos teigiamą impulsą kitam sezonui, kuriame paskutinės vietos Eurolygoje užimti nebegalima. Lauksime, kokius veiksmus kauniečiai atliks žaidėjų turguje, wager po truputį pradėjusios lįsti pavardės rodo, jog procesas vyksta ir sudėtis bus suburta anksčiau nei liepos mėnuo bei nebebus kartojamos praėjusių metų klaidos su J.Strelnieku pagrindinio atakuojančio gynėjo pozicijoje.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Žalgirio“ komplektacijos paveikslas ir G.Žiemelio projekto motyvaiSource hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close