Sports

Sabonio „Kings“ tarpsezonio galvosūkiai: kaip sugrįžti į atkrintamąsias po 17-os metų? / Naujienos

Domanto Sabonio atstovaujama Sakramento „Kings“ yra pozicijoje, kuri jiems puikiai pažįstama – nepateko į atkrintamąsias ir vėl ieško naujo vyriausiojo trenerio, rašo ESPN.

Šį sezoną metami tritaškiai

Pataiko: 11,4
Taiklumas: 34,4%
Vieta lygoje: 24
Geriausias pasiekimas: 22
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Buddy Hield

Nuo 2006-ųjų, kuomet komanda paskutinį kartą žaidė atkrintamosiose, klubą treniravo 12 skirtingų strategų, šeši iš jų – po 2014-ųjų.

ESPN nagrinėja, kokius ėjimus Kalifornijos klubas turi atlikti, kad pagaliau po 17-os metų pertraukos grįžtų į NBA atkrintamąsias.

Svarbiausias darbas

Nuotr. AP-Scanpix

Anot „Kings“ generalinio direktoriaus Monte McNairo, naujo trenerio paieškos bus ilgos ir varginančios, siekiant pagaliau klube įvesti stabilumą.

„Ieškosime naujo trenerio tiek ilgai, kiek jausime, kad tai tinkamas specialistas šiai organizacijai, – ESPN pasakojo McNairas. – Jau dabar esu sujaudintas dabartinių pokalbių ir trenerių vizijų.“

Būtent trenerio paieška yra svarbiausias „Kings“ darbas tarpsezoniu, o ne tai, ką jie pakvies NBA naujokų biržoje. Naujojo Orleano „Pelicans“, Minesotos „Timberwolves“ ir Memfio „Grizzlies“ pavyzdžiai tik įrodo, kiek vienas žmogus gali pakeisti.

Taip pat McNairui svarbu pagerinti komandos sudėtį, kurios pergalių ir pralaimėjimų balansas per pirmuosius du jo valdymo sezonus siekė 61-93.

Prie Luke’o Waltono komandos gynybos reitingas buvo 26-tas, šį sezoną prie atleisto Alvino Gentry – 27-tas. 

ESPN statistikos duomenimis, „Kings“ gynybos reitingas paskutinį kartą pirmoje NBA komandų pusėje buvo 2005-2006 m. sezone, per paskutinį Ricko Adelmano treniravimo sezoną. Tai buvo ir paskutinis kartas, kuomet „Kings“ sezone turėjo teigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą.

Sudėties resursai

Nuotr. ZP – Scanpix

Domantas Sabonis

Domantas  Sabonis
Domantas  Sabonis

MIN: 34.45
PTS: 18.89 (62.24%)
REB: 12.15
AS: 5.21
ST: 0.95
BS: 0.44
TO: 3.13
GM: 62

„Kings“ vasarą pasitinka sutartis turinti su 11 žaidėjų, tarp kurių Sabonis, De’Aaronas Foxas ir Harrisonas Barnesas.

Foxas su Saboniu kartu sužaidė tik 360 minučių, guess spėjo parodyti milžinišką potencialą – puolimo efektyvumas siekė 115,2 taško, o pikenrolas virsdavo 1,22 taško. Jų rezultatas buvo antras lygoje, nusileidžiant tik Finikso „Suns“ tandemui – Chrisui Paului ir Deandre Aytonui.

Tiesa, jie kaip ir visa komanda strigo gynyboje, praleisdami 117,2 taško per 100 atakų. Tai yra svarbios komandos dalys, guess jų neužtenka web patekti į įkrintamąsias, rašoma ESPN.

„Manau, jog didžioji dalis laiminčių komandų yra sulipdomos panašiai – du, trys ar keturi pagrindiniai vyrukai, o toliau dydis ir metikai, – kalbėjo Foxas. – Galvoju, kad esame gerame kelyje. Žinoma, niekada NBA neturėsi per daug dydžio ir gerų metikų. Tai privilegija.“

„Kings“ artėjančią vasarą turės tris naujokų biržos šaukimus – loterijos šaukimą bei 37-ąjį ir 48-ąjį.

Turbūt naujokai ir bus pagrindinės dalys, galinčios sustiprinti „Kings“ sudėtį, kadangi klubas neturi didelio lankstumo pasirašyti laisvuosius agentus dėl užpildytos algų kepurės.

Taip pat neatmetama mainų galimybė – Barneso, Alexo Leno, Justino Holiday ir Maurice’o Harklesso tai bus paskutiniai kontrakto metai, o Richauno Holmeso sutartį norėtų perimti nemažai klubų.

Be išvardintų šių septynių krepšininkų garantuotus kontraktus su „Kings“ dar turi Terrence’as Davisas ir Davionas Mitchellas. Dėl Trey Lyleso ateities komanda spręs pati, o Chimezie Metu sutartis yra negarantuota.

„Mes turime pagrindinius žaidėjus, kurie tinka vienas šalia kito (Foxas ir Sabonis) ir tarpsezoniu darysime įprastą darbą – naujokų birža, mainai, laisvų agentų rinka. Metikai bus mūsų prioritetas, – pasakojo McNairas. – Tai visada svarbu, o ypatingai prie mūsų turimų vyrukų.“

„Kings“ reikia:

  • Identiteto
  • Metikų
  • Atsarginio atakuojančio gynėjo, lengvojo ir sunkiojo kraštų

Resursai pagerinti sudėtį:

  • NBA naujokų biržos trys šaukimai (vienas pirmajame fee, du – antrajame)
  • Naujas treneris
  • Ateities šaukimai: yra išsaugoję visus pirmojo rato šaukimus
  • Pasibaigiantys kontraktai: 40 mln. dolerių atlyginimas
  • Pinigai: gali gauti arba pridėti 6,3 mln. dolerių mainuose

Nuo spalio 1 d. „Kings“ turės galimybę pratęsti iki 2024-ųjų galiojantį Sabonio dabartinį kontraktą dar trejiems metams. Sutarties vertė siektų 75,4 mln. JAV dolerių.

Tokiu atveju Sabonis 2024-2025 metų sezone uždirbtų 23,3 mln. JAV dolerių, o tai yra 15 mln. žemiau nuo maksimalaus kontrakto, jei tokį lietuviui pavyktų pasirašyti 2024-ųjų vasarą.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.