Sports

„Ryto“ atsakas – nušlavė dzūkus ir priartėjo prie pusfinalio

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serijoje į priekį išsiveržė ir prie pusfinalio priartėjo Vilniaus „Rytas“, kuris namuose 87:59 (13:14, 30:16, 21:14, 23:15) užtikrintai susitvarkė su Alytaus „Dzūkija“ ir serijoje iki trijų pergalių dabar pirmauja 2:1.

Ketvirtasis serijos mačas Alytuje bus žaidžiamas sekmadienį, 16 val.

„Rytas“ šiose rungtynėse vertėsi be traumuoto Evaldo Kairio. Susitikimo metu kirkšnies traumą patyrė ir aikštelėje daugiau nebepasirodė alytiškių gynėjas Dylanas Frye’us.

Rungtynes kur kas energingiau pradėjo alytiškiai, kurie po Mindaugo Lukauskio ir Martyno Zigmantavičiaus aštuonių taškų atkarpos, įpusėjus ketvirčiui, pirmavo 12:7. Vilniečiai ir toliau klaikiai puolė, o Dylanas Frye’us didino svečių persvarą iki 6 taškų (14:8). „Rytui“ pavyko surengti atkarpą 5:0 ir palikti dzūkams minimalią persvarą po pirmųjų dešimties minučių – 13:14.

Antrajame kėlinyje vilniečiai ėmė išnaudoti Ivano Buvos privalumus prieš Vaidą Čepukaitį, kuriam užteko 4 minučių aikštelėje, kad užsidirbtų keturias asmenines pražangas. Vis tik šeimininkams pabėgti neleido Justas Furmanavičius ir Joshas Newkirkas (28:28). „Rytas“ iniciatyvą perėmė ketvirčio viduryje, kai spurtu 9:0 įgijo apčiuopiamą persvarą (37:28). Pirmąją mačo dalį vilniečiai užbaigė užtikrintai ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 43:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Dzūkijos“ gretose blykstelėjo penkis taškus paeiliui surinkęs Aleksandras Aranitovičius, wager svečiai niekaip nesustabdė arti krepšio dominavusio I.Buvos. Arno Butkevičiaus dvitaškis, sužaidus pustrečios minutės, didino vilniečių atotrūkį iki 20 taškų (55:35). Po trijų kėlinių sostinės krepšininkai buvo priekyje 64:44.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos sprendė formalumus. „Rytas“ iškovojo pergalę 87:59.

„Rytas“: Ivanas Buva 18 (7/10 dvit., 22 naud. bal.), Kennethas Smithas 12 (4/6 trit.), Tanneris Leissneris 10 (6 atk. kam.), Jarvisas Williamsas 9 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 7.

„Dzūkija“: Martynas Zigmantavičius 14, Aleksandras Aranitovičius 12 (5 atk. kam.), Justas Furmanavičius 10, Joshas Newkirkas 6.

„Bružas ir Pulkovskis“: LKL reguliaraus sezono apdovanojimai –blogiausiai dirbantis klubas, MVP, labiausiai nuvylę krepšininkai, geriausias treneris, didžiausią pažangą padaręs atletas, geriausias naujokas ir „Kylanti žvaigždė“