Entertainment

Prancūzijos eksprezidentas N.Sarkozy sako balsuosiantis už E.Macroną

„Balsuosiu už Emmanuelį Macroną, nes manau, kad jis turi reikiamos patirties rimtos tarptautinės krizės akivaizdoje… jo ekonominiame projekte darbo vertė yra svarbiausias prioritetas, o jo įsipareigojimas Europai yra aiškus ir nedviprasmiškas“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė N.Sarkozy.

Antrasis rinkimų ratas vyks balandžio 24 dieną.

„Turime atsisakyti savo partinių įpročių. Ištikimybė dešiniosioms respublikoniškoms vertybėms ir mūsų valdymo kultūrai turi paskatinti mus atsiliepti į Emmanuelio Macrono kvietimą vienytis“, – sakė jis.

Tokie eksprezidento komentarai paskelbti praėjus vos kelioms dienoms po to, kai N.Sarkozy konservatyvios Respublikonų partijos kandidatė, kurią jis atsisakė viešai paremti, buvo eliminuota pirmajame rinkimų ture.

Kandidatė Valerie Pecresse sekmadienį gavo tik 4,8 proc. balsų. Dėl šios priežasties Respublikonų partija atsidūrė sunkioje finansinėje padėtyje, nes jai nepavyko peržengti penkių procentų slenksčio – tokiu atveju valstybė nekompensuoja agitacijos kampanijos išlaidų.

Pirmadienį V.Pecresse paragino šalininkus skubiai aukoti jos partijai, kad ši dešinioji jėga išliktų. Politikė pareiškė, kad jos asmeninės kampanijos skola siekia 5 mln. eurų.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close