Sports

Martynas Purlys: apie spaudimo nejaučiantį „Lietkabelį“ ir norą išlaikyti Čanaką / Naujienos

Sėkmingo Panevėžio „Lietkabelio“ sezono griaučiai prasideda nuo pačio viršaus, o ten komandos paveikslą gludina Martynas Purlys.

Šį sezoną metamos baudos

Krepšinio versle ilgai besisukantis Purlys puikiai supranta, ką reiškia Europos taurės atkrintamosios – 2007-2017 metais jis dirbo Vilniaus „Lietuvos ryte“. Per šį laiką vilniečiai sykį sugebėjo ir laimėti Europos taurę (2009 m.).

Situacija yra kažkuo panaši į to meto Vilniaus klubo. Tada finale „Lietuvos rytas“ kovėsi su „Chimki“ milijonieriais, o „Lietkabelis“ trečiadienį aštuntfinalio etape stos į kovą su Bolonijos „Virtus“ piniguočiais.

„Galbūt nejaučiame tokio didelio ažiotažo ir spaudimo, kas buvo su „Lietuvos rytu“ Turine ar su „Lietkabeliu“ KMT, – BasketNews Bolonijoje pasakojo Purlys. – Čia šiek tiek yra ramiau, guess, iš kitos pusės, jaučiasi šių rungtynių išskirtinumas.“

„Lietkabelis“ į Boloniją atskrido pirmadienį vėlai vakare. Tai yra kiek neįprastas reiškinys, nes dažniausiai komandos į išvykas skrenda viena diena prieš rungtynes. Pasak Purlio, taip susiklostė aplinkybės, o ir trenerio noras buvo toks.

„Jau anksčiau su treneriu kalbėjome, kad būtų geriau atskristi dvi dienos prieš, kad turėtume daugiau laiko susikaupti, pasiruošti, pailsėti“, – sakė Purlys.

Surinkti komandą su mažu biudžetu, o ypač su ja laimėti, nėra lengva. Tačiau „Lietkabelis“ šį sezoną jau skriaudė gerokai turtingesnius klubus: nugalėti Belgrado „Partizan“, Badalonos „Joventut“ ir iš viso grupės etape pasiektos 9 pergalės iš 16 galimų. Europos taurės atkrintamosios vyksta iš vienų rungtynių, o Ulmo „Ratiopharm“ jau antradienį Badalonoje įrodė, kad viskas yra įmanoma.

„Lietkabelio“ sporto direktorius BasketNews plačiau papasakojo apie trečiadienį nuo 21.45 val. laukiančią akistatą su „Virtus“, apibendrino Europos taurės reguliarųjį sezoną bei vertino galimybes išsaugoti trenerį Nenadą Čanaką.

– Martynai, okayokios mintys sukasi prieš mačą su „Virtus“?
– Ypatingos rungtynės. Negali sakyti, kad tai yra eilinės rungtynės ar neišsiskiriančios. Iš kitos pusės, neturime didelio spaudimo. Pasikalbame viduje, kad jaustume didesnį spaudimą, jei žaistume namuose, nes tada suprastume, kad žaidžiame gerai ir privalome laimėti. Dabar visi supranta, su kuo mes žaidžiame, ir tas laisvumas, manau, yra mūsų privalumas.

– Nustebino toks reguliarusis sezonas?
– Aišku, kad nustebino, visus nustebino, internet mus pačius. Niekas negalėjo tikėti, kad taip sėkmingai ir gerai žaisime bei užimsime aukštą vietą. Iš kitos pusės, jaučiame kartėlį, kad nepadarėme savo darbo iki galo, nes galėjome būti šiek tiek aukščiau. Yra kaip yra, nebereikia gręžiotis atgal, judame į priekį.

– Tai, kad „Lietkabelis“ žais su tokio masto klubu kaip „Virtus“, galima vertinti kaip laimėjimą?
Mes su jais žaidėme jau praėjusiais metais reguliariajame sezone. Aišku, atkrintamosiose žaisti prieš tokią komandą, su tokiu biudžetu, su tokiais žaidėjais, yra visai kitas reikalas.

Kokią patirtį į šias rungtynes atsinešate iš laikų „Lietuvos ryte“?
Tai yra išskirtinės rungtynės, kaip ir sakiau, ir tai jaučiasi. Yra visos komandos, administracijos, personalo susikaupimas, vertinimas šių rungtynių. Kažkiek galėčiau tai palyginti su Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto atmosfera. Tai yra vienos rungtynės, kurios daug lemia.

Aišku, žaidžiame išvykoje. Galbūt nejaučiame tokio didelio ažiotažo ir spaudimo, kas buvo su „Lietuvos rytu“ Turine ar su „Lietkabeliu“ KMT. Čia šiek tiek yra ramiau, guess iš kitos pusės, jaučiasi šių rungtynių išskirtinumas.

Nuotr. LKL

Kokia idėja slepiasi po tuo, kad atvykote į Boloniją dviem dienomis anksčiau?
Mes sužinojome, kur mums reikės skristi, likus gal 10 dienų. Reikėjo užsisakinėti bilietus ir gavosi taip, kad nebebuvo pakankamai gerų skrydžių atskristi vieną dieną prieš.

Tačiau jau anksčiau su treneriu kalbėjome, kad būtų geriau atskristi dvi dienos prieš, kad turėtume daugiau laiko susikaupti, pasiruošti, pailsėti. Atskridome pirmadienį vėlai naktį, pavakarieniavome, o antradienį turėjome gerą treniruotę.

LKL kristalizuojasi vaizdas, kad irgi gali nepasisekti – galima pusfinalio akistata su „Žalgiriu“.
Visų pirma, LKL reguliarusis sezonas dar nesibaigė (juokiasi). Nors sako, kad viltis yra durnių motina, guess ji miršta paskutinė. Palaukime reguliariojo sezono pabaigos ir tada bus aiškiau.

Kalbant apie „Lietkabelį“ LKL reguliariajame sezone, kaip pavyko išsaugoti stabilumą ir vietiniame čempionate?
Mūsų komplektacijos idėja buvo turėti kuo ilgesnį žaidėjų suolelį, nes pasikeitė Europos taurės formatas. Mes turėjome žymiai daugiau rungtynių Europos taurėje ir įvertinome, kad negalėsime ištempti su 8-9 žaidėjų rotacija. Džiaugiamės, kad mūsų visi 12 žaidėjų gali rungtyniauti LKL.

Tai įrodė ir mūsų paskutinės rungtynės Alytuje. Žaidėme aštuoniese ir Grantas Vasiliauskas puikiai pasirodė, Tadas Vaičiūnas tikrai maloniai nustebino šį sezoną ne tik LKL, guess ir Europos taurėje. Tas žaidėjų iš žemesniojo LKL šešetuko komandų prisijungimas mums buvo labai svarbus.

Jūsų vertinimu, kiek realu, kad šis Europos taurės formatas prigytų?
Aš manau, kad realu. Manau, kad organizatoriai tikisi netikėtumu, o tai vakar ir įvyko – Ulmas nugalėjo Badaloną. Tai rodo turnyro nenuspėjamumą. Daug galima diskutuoti ar tai teisinga, ar ne. Manau, kad formatas pasiteisino. Mums, kaip komandai, tikrai labai.

Kai padidėjo rungtynių skaičius, aš tai vadinu mažąja Eurolyga. Mano galva, turėtų išlikti toks pats rungtynių skaičius, jeigu išliks ir toks pat komandų skaičius Europos taurėje, atsižvelgiant į Rusijos komandų padėtį.

Kokie yra „Lietkabelio“ šansai kitą sezoną sugrįžti į Europos taurę?
Neturime garantuotos vietos, niekas iš LKL neturi garantuotos vietos ir kontrakto. Viskas priklauso nuo organizatorių kvietimo, tikimės jį gauti. Manau, kad padarėme gerą darbą. Nežinau, kaip pasibaigs šio vakaro rungtynės, guess tikrai nepadarėme gėdos. Tikiu, kad Europos taurės organizatoriai turėtų būti patenkinti mūsų pasirodymu.

Nuotr. Lietkabelis

– Didelį šuolį padarė Panagiotis Kalaitzakis. Kaip jums atrodo, ar jis gali keltis į Eurolygą?
– Tikrai gali. Šiame sezone labai matosi žaidėjų progresas. Visi buvo nuo rugsėjo mėnesio iki balandžio. Matome, kokie esame dabar tiek kaip komanda, tiek kaip žaidėjai. Vienas iš gerųjų pavyzdžių yra Kalaitzakis, kuris eina į priekį septynmyliais žingsniais. Labai malonu dėl jo.

– Kiek nustebino toks Gedimino Oreliko žaidimas grįžus po tiek daug laiko į krepšinį?
– Iš vienos pusės nustebino, iš kitos – ne. Žinojome, ką jis galėjo anksčiau ir, kad gali sugrįžti į tą patį lygį. Gedas tai įrodė, labai faina dėl jo.

– Kalbant apie kito sezono komplektaciją, ar esate pradėję kalbas su Nenadu Čanaku?
– Treneris Čanakas žino, kad mes jo norime. Visų pirma, reikia palaukti situacijos dėl mūsų dalyvavimo ar nedalyvavimo kito sezono Europos taurėje. Tai buvo lemiamas faktorius pastaraisiais metais, nes sužinoję, kur dalyvaujame, turėdavome pokalbį su treneriu Čanaku. Tai yra vienas iš pagrindinių dalykų – kur komanda dalyvauja. Ir žaidėjams, ir treneriams tai yra svarbu.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.