Sports

Lemiamo sprendimo belaukiant: talentas, kokio Lietuva negali prarasti / Naujienos

Lyginimai su Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždėmis ir prestižinių JAV universitetų pasiūlymai tampa 17-mečio Mato Buzelio kasdienybe. Vis dėlto Lietuvoje Buzelis daugumai išlieka didele paslaptimi.

Šį sezoną metami tritaškiai

Kalbame ne tik apie tai, kad išlieka neaišku, ar Lietuvos išeivijos krepšininkas galiausiai nuspręs atstovauti mūsų šaliai, guess ir jo žaidimo stilių. Kas daro Buzelį tokiu ypatingu? Kodėl jis pretenduoja būti NBA žvaigžde? Kur labiausiai reikia patobulėti?

Tinklalapiui BasketNews pavyko gauti trijų Buzelio mačų įrašus iš vieno prestižiškiausių JAV jaunimo krepšinio turnyro NIKE EYBL. Per trejas komandos laimėtas rungtynes Buzelis fiksavo 15 taškų, 4,3 atkovoto kamuolio ir 1,7 rezultatyvaus perdavimo vidurkius, aikštėje praleisdamas po 24 minutes.

BasketNews pateikia perspektyviausio Lietuvos krepšininko žaidimo analizę bei aptaria tolimesnę karjeros ateitį.

Aukštaūgis, kuris nėra aukštaūgis

Nuotr. 247sports.com

Apibūdinimas skamba keistai, ypatingai keistai Lietuvos krepšinio mokyklai, guess 208 cm ūgio Buzelis būtent ir yra sukurtas dominuoti šiuolaikiniame ir ateities krepšinyje.

Turėdamas vidurio puolėjo ūgį, perspektyviausias Lietuvos krepšininkas nuo vaikystės žaidė su kamuoliu rankose. Dabar tai jam leidžia puolime įžaidinėti kamuolį, o gynyboje savo dydį išnaudoti apačioje.

Buzelio judesiai aikštėje nė kiek neprimena tokio ūgio krepšininko. Jo kamuolio varymasis ir gebėjimas bėgti su juo absoliučiai atitinka įžaidėjo įgūdžius, o būtent šioje pozicijoje jis šiuo metu daugiausiai ir žaidžia.

17-metis mokyklų krepšinyje pozicinėse atakose daugiausiai žaidžia 1 prieš 1 ir pats sau susikuria metimus, dažnai užbaigdamas pozicijas po gerai išvystyto stepbacko.

Matas Buzelis

Matas  Buzelis
Pozicija: SG, SF
Amžius: 17
Ūgis: 208 cm
Svoris: 89 kg
Gimimo vieta: JAV

Jo metimas po driblingo šiandien web atrodo stabilesnis nei iš statinės padėties, o turbūt vienintelis žaidėjas, kurį Buzelis su tokiu ūgiu ir įgūdžiais gali priminti – NBA megažvaigždė Kevinas Durantas. Skambu, guess nelabai yra kito pavyzdžio šioje vietoje 208 cm ūgio krepšininkui.

Žinoma, metimas dar nėra pats stabiliausias, guess pasitikėjimas juo – didelis, ir taip yra ne veltui. Buzelis gerai susistato kojas, meta aukšta trajektorija ir nors išmetimo taškas atrodo šiek tiek per žemas, jį uždengti dėl krepšininko dydžio perimetro linijos žaidėjams būna per sunku.

Lietuvos krepšininkas dar nėra patikimas metikas, guess potencialas akivaizdus, o taip projektuoja ir komandos treneriai, kurie turi specialių derinių Buzeliui, išleidžiant jį po užtvarų perimetre.

Vis dėlto stabilesnio metimo atsiradimas tik dar labiau išryškintų didžiausius 208 cm ūgio krepšininko išskirtinumus – driblingą ir žaidimo skaitymą.

Praeityje Lietuvos rinktinėje dirbusio Aido Buzelio sūnus turi neįtikėtiną judesių arsenalą perimetre, vienodai gerai žaidžia į abi puses, o jo aikštės matymas viršuje gali priminti Šarūno Jasikevičiaus juvelyrinius perdavimus. Įsiveržus giliau į baudos aikštelę – Luką Dončičių.

Skambiausios įmanomos pavardės geriausiose savo srityse, guess Buzelis būtent ir bus toks – elitinis perimetro žaidėjas. Jo krepšinio IQ yra neįtikėtinas tokio amžiaus krepšininkui, o web iki galo fiziškai nesubrendęs jis nevengia žaisti kontakte.

Įspūdį daro vienodai geri perdavimai tiek dešine, tiek silpnąja kaire ranka, o jo įsiveržimas giliau ir ramus situacijos nuskaitymas ilgai išbūnant ore tikrai gali priminti slovėnų vunderkindą.

Aišku, Buzelio žaismingumas aikštėje ir noras sukurti kuo įmanoma gražesnį epizodą ne retai pakiša jam koją ir viskas baigiasi neišprovokuota klaida, guess tokių atvejų skaičius turėtų mažėti su branda ir patirtimi.

Kalbant apie išskirtinį Buzelio talentą, negali nutylėti jo sprogstamosios jėgos, greičio ir šuolio. Būdamas aukščiausias ant parketo jis su kamuoliu sugeba aplenkti visus ir ataką užbaigti dėjimu, kuomet vos ne su galva liečia lanką.

Ypatingas krepšininko šuolis yra nuo dviejų kojų ir gal toks išskirtinumas Buzelį dažnai pristabdo nuo eurostepų ir įprastų dvižingsnių, nes daug jo atakų šalia krepšio dažnai baigiasi sustojus ir šuoliuku.

Tiesa, nors Buzelis tarp bendraamžių išsiskiria savo įgūdžiais puolime, jo kūnas dar yra laibas ir jis nėra paruoštas vyrų krepšiniui. Visgi tokio amžiaus tai yra dažnas Europos krepšininkų trūkumas, kurį per artimiausius metus vis dar augantis lietuvis turėti paversti privalumu ir vyrų krepšinyje. Duomenys tam yra ir belieka sulaukti brandos.

Per matytas rungtynes už Atlanto daugiau klausimų kėlė Buzelio gynyba. Jei puolime jis dažniausiai žaidžia su kamuoliu arba antroje pozicijoje, tai gynyboje jo dažniausia vieta – apačioje.

Megatalentas sugeba blokuoti nemažai metimų ir ilgomis rankomis kelti grėsmę varžovams tiek atakuojant krepšį, tiek perduodant kamuolį, o taip pat jo krepšinio IQ leidžia užsiimti geras padėtis bei ateiti į geras pagalbas.

Vis dėlto Buzelis yra projektuojamas kaip perimetro linijos žaidėjas ir jam reikia ženkliai pagerinti šoninį judėjimą, o taip pat kojų darbą, kurių dažnai lietuvis nesulenkia. Dabar lietuvio ūgis dažnai leidžia apsiginti web ir išlaikius per didelį atstumą, guess to neužteks vyrų krepšinyje.

Šviesi ateitis už Atlanto ir klausimas dėl Lietuvos

Nuotr. LKF

JAV krepšinio talentus reitinguojantis „247sports.com“ paskutiniame išleistame reitinge Buzeliui skiria 6-ąją vietą visoje šalyje tarp bendraamžių, o pats lietuvis, nors studijuoti pradės tik 2023 metais, jau dabar sulaukė praktiškai visų prestižinių universitetų pasiūlymų.

Šiai dienai „Brewster Academy“ besimokantį ir žaidžiantį Buzelį, anot JAV spaudos pranešimų, daugiausiai šansų prisivilioti turi Djuko ir Kentukio universitetai, guess lietuvis dėl to dar turi laiko apsispręsti.

NBA skautai Buzelį stebi jau kelis metus ir dabar jam 2024-ųjų naujokų biržoje yra žadamas šaukimas pirmajame dešimtuke. Tokiu atveju jis taptų pirmuoju lietuviu perimetro linijos krepšininku, pašauktu taip aukštai.

Buzelio ateitis už Atlanto šviesi ir dėl to klausimų nekyla. Deja, guess klausimų vis dar yra dėl 17-mečio perspektyvų Lietuvoje.

Kylanti žvaigždė sulaukė LKF oficialių kvietimų į artėjančią vasarą vyksiančią Lietuvos 18-mečių ir vyrų rinktinę. Visgi tokio talento professional akis nenori praleisti ir JAV krepšinio federacija, taip pat kviečianti Buzelį į 18-mečių komandą.

BasketNews žiniomis, paskutiniai ženklai ir LKF atstovų kelionės į JAV nedavė norimo impulso Buzelio prisišaukime ir dėl jo vasaros planų išlieka nežinia.

Pats 17-metis viešojoje erdvėje nevengia dalintis įrašų apie JAV rinktinės dėmesį, tačiau visai kita situacija yra su Lietuva. Paskutinis mūsų šalies atstovų planuotas susitikimas už Atlanto su Buzeliu neįvyko, nes krepšininkas prieš pat turnyrą blogai pasijuto ir nesulaukęs LKF narių išvyko namo. 

BasketNews šaltiniai praneša, jog artimiausiu metu LKF atstovai kalbėsis su Buzelio šeima, kur tikimasi galutinai sužinoti Mato vasaros planus. BasketNews žiniomis, su Lietuvos rinktine glaudžiai susijęs Mato tėtis Aidas stengiasi nekišti sūnui savo nuomonės ir leidžia jam pačiam priimti sprendimą.

Buzelis neabejotinai yra didžiausias Lietuvos talentas nuo Domanto Sabonio ir neigiamas 17-mečio atsakymas būtų skaudus smūgis visam mūsų šalies krepšiniui.

Nėra jokių abejonių, jog dvigubą pilietybę turinčio Buzelio drama dėl atstovavimo savo šaliai yra didžiausia nuo Žydrūno Ilgausko istorijos. Tikėkimės, jog Lietuva šią vasarą pasieks didžiulę pergalę už aikštelės ribų, o ateityje tai atves į skambius laimėjimus ant parketo.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.