Sports

Įspūdingai Majamyje spurtavęs „Celtics“ – per žingsnį nuo NBA finalo / Naujienos

Bostono „Celtics“ dėjo milžinišką žingsnį hyperlink Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Bostono klubas išvykoje 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) įveikė Majamio „Heat“ ir perėmė namų aikštelės pranašumą Rytų konferencijos finale.

Serijoje iki keturių pergalių „Celtics“ išsiveržė į priekį – 3-2. Šeštosios rungtynės Bostone vyks šeštadienio naktį.

Kaip jau tapo įprasta šiai serijai, rungtynių nugalėtoją nulemia viena galingai sužaista atkarpa. Ne išimtis buvo ir šį kartą.

Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai turėjo minimalų pranašumą (59:58), guess tuomet spurtavo 24:2 ir pasiuntė šeimininkus į nokdauną – 83:60.

Po tokio smūgio „Heat“ arčiau 13 taškų priartėti nebesugebėjo.

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Alas Horfordas, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 16 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 5/7 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 2 blokai.

Mače netrūko kietos kovos ir komandos didelį dėmesį skyrė gynybai, o per pirmąją pusę pelnyti iš viso 79 taškai buvo nerezultatyviausi du kėliniai konferencijos finale nuo 2014-ųjų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Jaylenas Brownas, per 39 minutes pelnęs 25 taškus (5/10 dvit., 5/9 trit.). 19 taškų gynėjas pelnė po pertraukos. Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, guess tiek pat kartų ir suklydo.

Bostono klubas paskutinį kartą NBA finale žaidė 2010-aisiais. Nuo to laiko klubas keturis kartus žaidė konferencijos finale, o du sykius jiems reikėjo laimėti namuose ir būtų žengę į NBA finalą. Abu sykius jiems koją pakišo LeBrono Jameso vedamos „Heat“ ir Klivlando „Cavaliers“.

Miami Heat / Tvarkaraštis

Nuo 2017-ųjų „Celtics“ atstovaujantis Jaysonas Tatumas buvo šalia trigubo dublio – 22 taškai (5/12 dvit., 2/8 trit., 6/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 5 klaidos.

Šeimininkai šiose rungtynėse patyrė tikrą košmarą atakuodami iš toli – tikslą pasiekė 7 tritaškiai iš 45 (15,6 proc.).

Rezultatyviausias Majamio komandoje buvo Bamas Adebayo, kuris per 38 minutes pelnė 18 taškų (8/15 dvit., 2/2 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

„Celtics“ vėl pavyko sustabdyti Jimmy Butlerį. Jis per aikštėje praleistas 40 minučių surinko 13 taškų, pataikydamas 4 metimus iš 18. Jis dar atkovojo 6 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“: Bamas Adebayo 18 (8/15 dvit., 10 atk. kam.), Gabe’as Vincentas 15 (5/5 dvit., 1/7 trit.), Jimmy Butleris 13 (3/13 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 11 (3/10 trit.), P.J. Tuckeris (1/5 trit., 11 atk. kam.) ir Calebas Martinas (6 atk. kam.) po 7.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (5/10 dvit., 5/9 trit., 4 kld.), Jaysonas Tatumas 22 (5/12 dvit., 2/8 trit., 6/8 baud., 12 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld.), Alas Horfordas 16 (4/5 dvit., 5/7 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok., 25 naud.), Derrickas White’as 14 (6/6 dvit., 5 rez. perd.).