Entertainment

Honkonge suimtas katalikų kardinolas ir dar keli asmenys

Kardinolą Josephą Zeną, dainininkę ir aktorę Denise Ho, advokatę Margaret Ng ir mokslininką Hui Po-keungą sulaikė Honkongo nacionalinė saugumo policija, pranešė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Hong Kong Watch“.

Jų sulaikymas, kaip manoma, gali būti susijęs su tuo, kad jie buvo humanitarinės pagalbos fondo 612 patikėtiniai. Šis 2021 metais uždarytas fondas teikė teisinę pagalbą žmonėms, dalyvavusiems 2019 metų demokratijos šalininkų protestuose, kuriuos numalšino šalies saugumo pajėgos, nurodė grupė.

Dešimtys demokratijos šalininkų buvo suimta Honkonge po to, kai 2020 metais įsigaliojo Pekino jam primestas drakoniškas nacionalinio saugumo įstatymas. Miesto nepriklausoma žiniasklaida buvo užtildyta, o įstatymų leidimo institucija pertvarkyta taip, kad daugumą joje turėtų Pekino šalininkai.

Honkongo arkivyskupas emeritas J.Zenas buvo nuožmus Kinijos kritikas ir nuolat smerkė Vatikano 2018 metų susitarimą su Pekinu dėl vyskupų skyrimo, kurį pavadino Kinijos pogrindinių krikščionių išpardavimu.

Vatikanas trečiadienį pranešė, kad yra susirūpinęs dėl pranešimų, kad arkivyskupas emeritas J.Zenas buvo suimtas Honkonge.

„Šventasis Sostas su susirūpinimu išgirdo žinią apie kardinolo Zeno areštą ir labai atidžiai stebi padėties raidą“, – sakoma Vatikano trumpame pareiškime.

D.Ho taip pat atvirai gynė pilietines ir politines teises. Jos vadybininkė Jelly Cheng patvirtino informaciją apie D.Ho suėmimą, wager sakė neturinti daugiau informacijos.

Hui Po-keungas buvo suimtas Honkongo tarptautiniame oro uoste, kai bandė išvykti iš miesto, pranešė „Hong Kong Watch“.

„Šiandieniniai areštai neabejotinai rodo, kad Pekinas ketina sustiprinti pagrindinių teisių ir laisvių slopinimą Honkonge“, – sakė grupės vadovas Benedictas Rogersas.

„Raginame tarptautinę bendruomenę nušviesti šį žiaurų susidorojimą ir raginame nedelsiant paleisti šiuos aktyvistus“, – sakė B.Rogersas.

Keletas iškiliausių Honkongo aktyvistų jau pabėgo į Taivaną, Jungtinę Karalystę ar kitas šalis. Miestą taip pat nusprendė palikti tūkstančiai kitų honkongiečių, o tai kelia susirūpinimą dėl Azijos finansų centro, kurį sudaro 7,4 mln. tolesnės ekonominės ateities.

Sekmadienį naujuoju Honkongo lyderiu buvo paskirtas buvęs saugumo vadovas Jonhnas Lee, prižiūrėjęs Kinijos valia vykdomą šio pusiau autonominio miesto demokratijos judėjimo slopinimą.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close