Sports

G.Žibėnas: krepšinis tuo ir įdomesnis už futbolą, kad čia yra atkrintamosios

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) reguliariojo sezono nugalėtoju tapo Vilniaus „Rytas“.

Jau prieš paskutinį mačą dėl savo vietos užtikrinti vilniečiai dar turėjo nuryti karčią piliulę, slogiu pralaimėjimu prieš Klaipėdos „Neptūną“, tačiau Giedrius Žibėnas dėl to panikos nekėlė.

„Žinojome, kad „Neptūnui“ tai yra svarbios rungtynės, jie atėjo į jas kaip į atkrintamąsias, mes – nelabai. Negalime taip pradėti rungtynių. Šiandien gavome gerą pamoką, ją panaudosime. Pradėjome su begale psichologinių klaidų, gavome daug taškų iš skautinimo raporto. Viskas buvo per pigiai, per minkštai. Mums prireikė trijų kėlinių, kad suprastume, kaip žaisti, prisitaikytume. Šiandien to neužteko. Linkime sėkmės „Neptūnui“, labai gerai treniruojama komanda ir sėkmės jiems“, – teigė strategas.

– Gal kai kurie žaidėjai pagalvojo, kad rungtynės nėra svarbios?

– Tai yra toks sezono metas, paprasčiausiai negalime varžovams leisti mesti 8 procentų tikslumu iš baudos aikštelės. Minutes bandėme taupyti, nepervargti, nes atkrintamosios startuoja po kelių dienų, tai įgyvendinome. Daug kitų dalykų nepadarėme, įskaitant ir mane. Laimime kartu, pralaimime kartu, nieko naujo nepasakysiu.

– Kokių būtent dalykų nepadarėte?

– Žaidėjai skautinimo raportą turi geriau išmokti, ateiti su kito lygio fiziškumu. Treneriai turi geriau nuteikti, nepriklausomai, rungtynės lemiamos ar ne. Taip jų pradėti negalime.

– Atkrintamosiose laukia Alytaus „Dzūkija“, iš pažiūros lengvesnis varžovas?

– Nėra tos emblemos, lengvas ar nelengvas. Kuo skiria septintos vietos „Neptūnas“ nuo aštuntos vietos? Čia irgi tas pats, kaip šiandien atėjome. Pastarąsias rungtynes Alytus žaidė labai gerai, turėjome problemų su jų lyderiais ir pabėgome tik paskutiniame kėlinyje. Nesustabdėme daug kur jų stipriųjų pusių. Turime pasiruošti atkrintamosioms, sunkiai dirbome, kad turėtume namų pranašumą visose rungtynėse ir turėtume savo gerbėjus. Stengsimės atsidėkoti jiems geru žaidimu.

– Ivanas Buva nežaidė dėl dukros gimimo, savaitgalį jau turbūt matysime jį?

– Tikrai taip.

– Koks pasiekimas jums yra pirmoji vieta?

– Tą dieną buvo smagu, wager krepšinis nėra futbolas, kur viskas baigiasi ties reguliariuoju sezonu. Krepšinis tuo ir įdomesnis už futbolą, kad čia yra atkrintamosios, tai yra tai, kas puošia šį sportą. Tikimės, kad žiūrovų bus dar daugiau, tiek mūsų, tiek varžovų, nuo to visiems tik geriau. Komentaras toks, kad nusipelnėme tos pirmos vietos. Nebuvo daug rungtynių, kur atsilikinėtume ir tik paskutiniu metimu ar po pratęsimo išplėštume. Tuos tris pralaimėjimus patyrėme per vieną metimą, o pirmasis pralaimėjimas prieš Uteną buvo geras spyris į užpakalį. Prieš pagrindinius konkurentus laimėjome du kartus, pralaimėjome vieną ir nusipelnėme šito. Kovojome ne dėl varžovo ketvirtfinalyje ar pusfinalyje, o dėl savo gerbėjo lemiamose rungtynėse.

„Bružas ir Pulkovskis“: P.Motiejūno dalių pardavimas „Tesonet“, keista G.Žiemelio projekto komunikacija, šabloninės trenerių frazės ir V.Kariniausko ateitis „Ryte“Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close