Entertainment

Elono Musko vaikystė apartheido režime PAR – kiek ji lemia šiandienines verslininko pažiūras?

Tačiau E.Muskas, geriausiai žinomas kaip kompanijų „Tesla“ ir „SpaceX“ savininkas, viešai daug nekalba apie didelę savo praeities dalį: kaip jį, baltaodį, galėjo paveikti vaikystė Pietų Afrikos Respublikoje, kurioje anuomet galiojo rasistinė apartheido sistema.

„Tai juk daug reiškė – baltaodžiai vaikai buvo izoliuoti nuo atšiaurios realybės“, – prisiminė taip pat baltaodis Terence’as Beney, 1988 metais baigęs Pretorijos berniukų vidurinę mokyklą kartu su E.Musku.

Interviu su giminaičiais ir buvusiais klasės draugais atskleidžia, kaip E.Muskas augo – auklėjamas elitinėse, nuo kitų atskirtose baltųjų bendruomenėse, kuriose nestigo propagandos prieš juodaodžių vyriausybę ir buvo atsiribota nuo žiauraus baltųjų politinių lyderių elgesio su juodaodžių dauguma.

50 metų E.Muskas augo šalies ekonomikai svarbiame Johanesburgo mieste, administracinėje PAR sostinėje Pretorijoje ir pakrantės mieste Durbane. Jo priemiesčių bendruomenės daugiausia skendėdavo dezinformacijos rūke.

Laikraščiai kartais ateidavo prie slenksčio ištisas dalis užtemdę, o vakaro žinios baigdavosi valstybės himnu ir nacionalinės plėvesuojančios šalies vėliavos atvaizdu, ekrane slenkant baltųjų jaunuolių, žuvusių kovoje už vyriausybę, pavardės.

„Mes, baltaodžiai Pietų Afrikos paaugliai, tikrai nieko nesupratome. Tikrai nieko“, – sakė Melanie Cheary, dvejus metus buvusi E.Musko klasės draugė, Bryanstono vidurinėje mokykloje šiauriniame Johanesburgo priemiestyje, kur juodaodžiai būdavo retai matomi, išskyrus tuos, kurie tarnaudavo prabangiuose turtingų baltųjų šeimų namuose.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.