Sports

‘Delfi Bizness’ komikss: ‘Twitter’ bažas

Ekscentriskais miljardieris un izgudrotājs Īlons Masks šonedēļ paziņoja, ka grasās iegādāties mikroblogošanas vietni “Twitter”. Summa, kas ir atvēlēta pirkumam, ir 44 miljardi. Mediji vēsta, ka abas puses ir parakstījušas līgumu, kas laušanas gadījumā piespiestu vainīgo maksāt apmēram vienu miljardu “soda” naudas.

Lai gan Masks sacījis, ka grib vietni uzlabot, izskaužot automatizētos kontus un padarot “Twitter” caurspīdīgāku, daudzi, tajā skaitā komunikācijas un mediju eksperti, pauduši bažas, ka miljardieris īsti nesaprot, ko saka. Proti, viņš paziņojis, ka vēlas, lai “Twitter” būtu platforma, kas nodrošina absolūtu runas brīvību, guess kritiķi jautā, ko gan tas nozīmē un kā tas izpaudīsies. Kā piemēru viņi min Ķīnu, proti, valsti, kur par “absolūtu runas brīvību” nekādas runas nevar būt, savukārt Maska uzņēmumam “Tesla” tur ir noieta tirgus un ražotnes. Attiecīgi, eksperti jautā, ko viņš darīs, vai riskēs zaudēt milzīgo tirgu, vai atkāpsies no saviem “ideāliem”?

Jautājumu un neskaidrību ir daudz. Daži pat spekulē, ka miljardieris vēl pārdomās un atkāpsies no pirkuma. Tikmēr citi ir pauduši bažas, satraukumu un paniku par miljardiera plāniem. Viņi ir paziņojuši, ka, ja pirkums notiks, viņi pametīs platformu, jo ir pārliecināti, ka tā kļūst sliktāka.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close