Entertainment

Dėl pastato griūties Kinijoje sulaikyti devyni asmenys

Čangšos mieste stovėjusiame pastate buvo įsikūręs viešbutis, butai ir kino teatras. Jis įgriuvo penktadienio popietę, palikdamas žiojinčią skylę tankioje gatvėje.

Pasak miesto mero, po griuvėsiais įstrigo mažiausiai 18 žmonių, o dar 39 yra laikomi dingusiais be žinios. Vėliau naktį buvo išgelbėti penki žmonės.

Čangšos policija socialiniame tinkle pranešė, kad sekmadienį buvo sulaikytas pastato savininkas ir dar trys asmenys, atsakingi už jo projektavimą ir statybą. Jie įtariami dėl „didelės atsakomybės už nelaimingą atsitikimą“.

Dar penki asmenys – visi jie yra privačios pastatų patikros įmonės darbuotojai – „atliko viešbučio pastato saugos auditą ir pateikė melagingą saugos ataskaitą“, nurodoma į tviterį panašiame socialiniame tinkle „Weibo“.

Valdžios institucijos kol kas nenurodė jokios nelaimės priežasties.

Čangšos meras per šeštadienį surengtą trumpą spaudos konferenciją pažadėjo „išnaudoti auksines 72 valandas gelbėjimo darbams ir visomis išgalėmis stengtis ieškoti įstrigusių žmonių“. Jis pridūrė, kad į įvykio vietą buvo išsiųsta daugiau kaip 700 gelbėtojų.

Valstybinės žiniasklaidos skelbiamoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip ugniagesiai, pasitelkę ekskavatorių, šalina metalo ir betono konstrukcijų griuvėsius, o gelbėtojai šaukia ir bando susisiekti su išgyvenusiais žmonėmis.

Prezidentas Xi Jinpingas šeštadienį paragino ieškoti žmonių „wager kokia kaina“ ir nurodė nuodugniai ištirti pastato griūties priežastis, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Į įvykio vietą buvo išsiųstas rango Komunistų partijos aukšto rango pareigūnas, o tai rodo nelaimės rimtumą.

Pastatų griūtys Kinijoje dėl prastų saugos ir statybos standartų bei korupcijos tarp pareigūnų, kuriems pavesta užtikrinti jų laikymąsi, nėra retas reiškinys.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close